02:28:23
2
18:56
Übersicht
Replay
Stream
Race 2
Bänderstart
60900 SEK
2140 m
Starter 11
3-åriga och äldre högst 45.000 kr. Körsvenskrav kat. 4.2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 15.001 krPris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr.Hederspris till segrande hästs ägare.
Replay
Stream
Pools
Sieg
23.659 SEK
Platz
8.564 SEK
Zwilling
19.978 SEK
Dreier
13.794 SEK
Einlauf | Sieg | Platz | |
---|---|---|---|
1. (4) | Rock The Knight | 4,22 | 1,70 |
2. (3) | Fast And Quick | 1,34 | |
3. (8) | Elevenafterone | 1,56 | |
4. (10) | Global Upset |
Zwilling (3-4) | 8,91 | Dreier (4-3-8) | 76,07 | |
Nr/ Box |
Pferd (Formen) |
Alter | Fahrer Trainer |
Quote Trend |
Platzierung | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distanz: 2.140 m | |||||||||||
1 |
Besitzer: Arnesson Ann-Charlotte & Haglund Björn Abstammung: v. Uptown Yankee a.d. Eli Gan Farbe: bay Geboren: 2014 Züchter: Arnesson Ann-Charlotte, Ljusdal Geschlecht: Wallach Großvater: Ganymede (0-3-1-5-5) |
4 |
|
Ann-Charlotte Arnesson
Ann-Charlotte Arnesson |
16,5
|
||||||
2 |
Besitzer: Persson Rebecca, Borlänge Abstammung: v. Make It Happen a.d. Clicquots Red Rose Geboren: 2012 Geschlecht: Stute (0-7-0-6-0) |
6 |
|
Rebecca Persson
Rebecca Persson |
75,5
|
||||||
3 |
Besitzer: Stall Zet (Redén Daniel) Abstammung: v. Up And Quick a.d. Katnook Estate Farbe: black Geboren: 2015 Geschlecht: Stute (0-2-1-7) |
3 |
|
Daniel Olsson
Daniel Redén |
2,4
|
2 | |||||
4 |
Besitzer: Easy Kb, Uppsala Abstammung: v. Scarlet Knight a.d. Diamant Broline Geboren: 2014 Geschlecht: Stute (1-7-5-3-3) |
5 |
|
Kaj Widell
Mattias Djuse |
4,2
|
1 | |||||
Distanz: 2.160 m | |||||||||||
5 |
Besitzer: Karlsson Susanne, M Fl Abstammung: v. Mythical Lindy a.d. Ruzha Yamoz Geboren: 2014 Geschlecht: Stute (6-2-0-0-2) |
5 |
|
Johanna Stark
Susanne Karlsson |
24,1
|
6 | |||||
6 |
Besitzer: Raihle Filip, Raihle Lövblad S, N & N Abstammung: v. Improve Ås a.d. Super Gait Geboren: 2014 Geschlecht: Wallach (0-5-3-3-5) |
4 |
|
Stefan Erlandsson
Filip Raihle |
36,5
|
5 | |||||
7 |
Besitzer: Nita Norrl. Industriteknik Ab,Söråker Abstammung: v. Prodigious a.d. Labyrint Palema Farbe: bay Geboren: 2014 Züchter: Bender Karl-Erik, Kvänum Geschlecht: Stute Großvater: Alf Palema (2-0-8-7-8) |
4 |
|
Robert Skoglund
Robert Skoglund |
20,5
|
7 | |||||
8 |
Besitzer: Sahlin Marie & Birgitta, Kvist Ronney Abstammung: v. Enjoy Lavec a.d. Hankypanky Gina Geboren: 2015 Geschlecht: Stute (6-2-3-0-1) |
3 |
|
Oskar Kylin Blom
Krister Jakobsson |
4,6
|
3 | |||||
9 |
Besitzer: Grundberg Peter & Dehlin Ann Abstammung: v. Olimede a.d. Adrenaline (0-0-0-0-3) |
6 |
|
Peter Grundberg
Peter Grundberg |
72,4
|
||||||
10 |
Besitzer: Alfnil Hb, M Fl (Larsson Henrik) Abstammung: v. S.J.'S Caviar a.d. Rio De La Plata Farbe: bay Geboren: 2014 Züchter: Global Farm Ab, Nacka Strand Geschlecht: Wallach Großvater: Goetmals Wood (1-4-0-3-7) |
5 |
|
Troels Andersen
Henrik Larsson |
5,9
|
4 | |||||
11 |
Besitzer: Persson Mikael & Ulf Abstammung: v. Uptown Yankee a.d. B.B.S.Catriona Farbe: bay Geboren: 2013 Züchter: Björk Bo & Margareta Geschlecht: Stute Großvater: Camino (0-5-4-0-0) |
5 |
|
Mikael Persson
Mikael Persson |
48,0
|
||||||
Quote: 1:1 |