Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
03:40:32
Nächste Rennen
Woodville
01m:30s
Remington Park
02m:30s
Hoosier Park
04m:30s
Woodbine Mohawk Harness
06m:30s
Charles Town
08m:30s
Rennen
<<
Mai 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Schweden
Dannero
V65
12:20
Rättvik
18:20
Halmstad
18:30
Xpress
V64
20:30
Dänemark
Charlottenlund
15:45
Frankreich
Lyon-Parilly
09:05
Avenches
09:20
Graignes
11:20
Fontainebleau
13:05
Marseille-Borely
15:42
Vincennes
Quinte+
18:23
Punchestown
19:00
England
Goodwood
14:30
Musselburgh
14:40
Newmarket
14:50
Cheltenham
17:35
Newcastle
18:35
Südafrika
Fairviewpoly
12:40
Irland
Punchestown
16:40
Neuseeland
Woodville
01:59
Addington
07:03
Alexandra Park
07:49
Australien
Kilcoy
02:46
Muswellbrook
04:10
Wagga
04:25
Echuca
04:29
Maryborough
04:37
Mildura
08:47
Cranbourne
09:14
Newcastle
09:32
Launceston
09:37
Albion Park
09:40
Gloucester Park
11:21
Kanada
Rideau Carleton
22:00
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Fraser Downs
04:00
Western Fair
23:50
USA
Monticello Harness
18:10
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Turf Paradise
21:25
Plainridge Harness
22:00
Penn National
23:45
Hoosier Park
00:15
Remington Park
00:59
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Sam Houston
01:30
Tampa Bay Downs
18:15
Laurel Park
18:25
Harrah's Philly Harness
18:25
Freehold Harness
18:30
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Buffalo Raceway
20:30
Sunray Park
21:15
Santa Anita Park
22:00
Vernon Downs Harness
22:00
Fonner Park
23:00
Penn National
23:45
Romme
Montag, 18.05.15
Stream
Programm
V4
16:25
Wette läuft in den Rennen 5 - 8
Ergebnis >>
V5
15:45
Wette läuft in den Rennen 3 - 7
Ergebnis >>
1
15:01
Breddlopp - P22-lopp
30300 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Benji Dana
(2)
3,84:1
2. Forrest Fayline (8)
3. Spader Pearl (3)
2
15:20
Breddlopp - P21-lopp
30300 SEK
2140 m
Starter 10
Ergebnis >>
1.
Kometen
(3)
1,82:1
2. Prins Ålj (10)
3. Irrbloss (2)
3
15:45
Breddlopp - P22-lopp - Stolopp
30300 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Defined Limits*
(2)
2,60:1
2. Oakman's Chatelane (1)
3. Lookh Fairygirl (6)
4
16:05
Breddlopp - P22-lopp
30300 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Adriano
(6)
10,63:1
2. Julle Juvel (5)
3. Captain Qbin (10)
5
16:25
Breddlopp - P22-lopp - Stolopp
30300 SEK
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Valnes Dora
(8)
12,25:1
2. Colette (1)
3. Wasita Cat I Saw (11)
6
16:45
Breddlopp - P21-lopp
30300 SEK
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Fjäll Humlan
(6)
22,48:1
2. Myrsjös Trollpacka (11)
3. Bro Pilen (14)
7
17:05
Breddlopp - P22-lopp
30300 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Sid The Kid
(2)
6,65:1
2. Freia Bear (1)
3. Picasso (4)
8
17:23
Breddlopp - P22-lopp - Amatör & ungdomslopp
30300 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Fitzcarraldo
(7)
14,58:1
2. Gullbergsraggaren (5)
3. Photo Night Star (1)
9
17:40
Montélopp
Trabreiten
30300 SEK
2140 m
Starter 11
Ergebnis >>
1.
Modig
(7)
7,61:1
2. Ris Eld (9)
3. Olsbo Tana (5)
10
17:57
Breddlopp - För B-E eller F-tränade hästar - Amatör & Ungdomslopp
30300 SEK
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Långbo Willgott
(3)
4,23:1
2. Pelas Bengt (9)
3. Dreamcatcher E.P. (11)