Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
02:52:28
Nächste Rennen
Sam Houston
03m:37s
Hoosier Park
03m:37s
Yonkers Harness
08m:37s
Hoosier Park
10m:37s
Charles Town
12m:37s
Rennen
<<
Mai 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Schweden
Dannero
V65
12:20
Rättvik
18:20
Halmstad
18:30
Xpress
V64
20:30
Dänemark
Charlottenlund
15:45
Frankreich
Lyon-Parilly
09:05
Avenches
09:20
Graignes
11:20
Fontainebleau
13:05
Marseille-Borely
15:42
Vincennes
Quinte+
18:23
Punchestown
19:00
England
Goodwood
14:30
Musselburgh
14:40
Newmarket
14:50
Cheltenham
17:35
Newcastle
18:35
Südafrika
Fairviewpoly
12:40
Irland
Punchestown
16:40
Neuseeland
Woodville
01:59
Addington
07:03
Alexandra Park
07:49
Australien
Kilcoy
02:46
Muswellbrook
04:10
Wagga
04:25
Echuca
04:29
Maryborough
04:37
Mildura
08:47
Cranbourne
09:14
Newcastle
09:32
Launceston
09:37
Albion Park
09:40
Gloucester Park
11:21
Kanada
Rideau Carleton
22:00
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Fraser Downs
04:00
Western Fair
23:50
USA
Monticello Harness
18:10
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Turf Paradise
21:25
Plainridge Harness
22:00
Penn National
23:45
Hoosier Park
00:15
Remington Park
00:59
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Sam Houston
01:30
Tampa Bay Downs
18:15
Harrah's Philly Harness
18:25
Laurel Park
18:25
Freehold Harness
18:30
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Buffalo Raceway
20:30
Sunray Park
21:15
Santa Anita Park
22:00
Vernon Downs Harness
22:00
Fonner Park
23:00
Penn National
23:45
Romme
Freitag, 06.11.15
Stream
Programme
Tipps
DD
20:54
Wette läuft in den Rennen 8 - 9
Ergebnis >>
V4
20:10
Wette läuft in den Rennen 6 - 9
Ergebnis >>
V6
19:25
Wette läuft in den Rennen 4 - 9
Ergebnis >>
1
18:19
Fagerstapostens lopp - Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp
129500 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Enge Lincoln
(12)
2,07:1
2. Obelix Skift (7)
3. Young Prince (11)
2
18:38
Landerstedts lopp
45550 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Cavat On Track
(3)
2,56:1
2. Nils Oscar Blanche (10)
3. Glide Mistress (1)
3
19:00
Söderbärke Trafiks lopp - Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp
129500 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Hot Jason
(8)
2,27:1
2. Västerbo Solitaire (12)
3. Västerbo Stingray (5)
4
19:25
Ingenjörsfirma Erik Dahlins lopp - Hederstäcke
45550 SEK
2640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Mogas Young Baron
(9)
20,01:1
2. Embrace'Em (12)
3. Kramer Ås* (11)
5
19:47
KOMFAST loppet - Fyraåringslopp
64050 SEK
2140 m
Starter 13
Ergebnis >>
1.
Svart Kronos
(4)
8,68:1
2. Great Society (13)
3. Super Benny (3)
6
20:10
OH-Industritjänst lopp och Mekanik & Hydraulservice lopp - Montélopp
Trabreiten
64050 SEK
2140 m
Starter 14
Ergebnis >>
1.
Brigadoon
(6)
4,47:1
2. Operating Limit (3)
3. Ottens Fighter (7)
7
20:33
ATG-ombudens lopp - DubbelCupen, Försök 7 i Meeting 6 - Fördel Ston
75550 SEK
2140 m
Starter 14
Ergebnis >>
1.
Tjötta Mari*
(1)
2,24:1
2. Järvsö Elviz (11)
3. Alfie (7)
8
20:54
Norbergstrappans lopp
75550 SEK
2640 m
Starter 8
Ergebnis >>
1.
Love Lini
(3)
14,23:1
2. Scellino Luis (1)
3. Drancy (2)
9
21:13
Agroenergi Neova Pellets lopp
64050 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Catchdrivers Dream
(6)
20,11:1
2. Julio Gold (4)
3. Rocket Speed (11)
10
21:31
Pastor Stephens Lärlingsserie avd 20 (av 20) - Stolopp
45550 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
The Last Crown
(4)
2,65:1
2. Freedom Transs R.* (2)
3. Jeppas Mynta (5)
11
21:49
Norbergs Rid & Travklubbs lopp
18450 SEK
2140 m
Starter 11
Ergebnis >>
1.
Kornett T.J.
(9)
7,67:1
2. Power Broline (1)
3. Viva La Bam Rick (5)
12
22:06
1:A PRIS 20 000, 2140 V
45550 SEK
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Fender
(11)
4,52:1
2. Bro Strimma (6)
3. Arragon (1)