Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
19:26:54
Nächste Rennen
Pimlico
00m:06s
Örebro
01m:06s
Harrah's Philly Harness
01m:06s
Nyköbing
02m:06s
Monticello Harness
03m:06s
Rennen
<<
Mai 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Schweden
Bergsåker
12:20
Visby
17:44
Örebro
V64
18:19
Dänemark
Nyköbing
17:00
Frankreich
Strasbourg
11:40
Bordeaux Le Bouscat
11:58
Meslay-Du-M.
16:22
Longchamp
Quinte+
16:38
San Isidro
21:00
Gulfstream Park
21:17
England
Perth
14:50
Salisbury
14:59
York
15:17
Fontwell
18:10
Lingfield
18:52
Südafrika
Vaal
12:26
Irland
Limerick
14:30
Clonmel
17:55
Neuseeland
Riccarton Park Synthetic
01:32
Cambridge
07:36
Australien
Grafton
02:50
Albion Park
03:32
Gosford
03:40
Wangaratta
05:00
Tamworth
05:03
Northam
06:40
Melton
09:04
Pakenham
09:15
Penrith
10:22
Scone
03:35
Riverina Paceway
04:02
Mildura
04:13
Werribee
04:20
Townsville
04:59
Canberra Acton
05:06
Port Augusta
05:10
Albany
07:40
Cranbourne
09:15
Launceston
09:47
Newcastle
09:52
Redcliffe
10:10
Parkes
10:12
Mt Gambier
10:22
Geelong
11:00
Gloucester Park
11:26
Kanada
Rideau Carleton
22:00
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
USA
Northfield Park Harness
00:00
Hoosier Park
00:15
Monticello Harness
18:10
Pimlico
18:25
Harrah's Philly Harness
18:25
Delaware Park
18:30
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Horseshoe Indianapolis
20:10
Plainridge Harness
P8
22:00
Penn National
23:45
Scioto Downs
23:45
Hoosier Park
00:15
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Remington Park
01:00
Sam Houston
01:30
Romme
Freitag, 02.06.17
Stream
Programm
Tipps
DD
20:53
Wette läuft in den Rennen 8 - 9
Ergebnis >>
V4
20:09
Wette läuft in den Rennen 6 - 9
Ergebnis >>
V6
19:25
Wette läuft in den Rennen 4 - 9
Ergebnis >>
1
18:15
Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp
Bänderstart
129500 Skr
2140 m
Starter 10
Ergebnis >>
1.
Xylona G.T.
(6)
10,28:1
2. Jo Jo Gunne (4)
3. Rag Sock (5)
2
18:37
BKI Kaffe - Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp
Bänderstart
129500 Skr
2140 m
Starter 9
Ergebnis >>
1.
Troll Sterk Viking*
(6)
2,19:1
2. Lens Gutt* (4)
3. Myllkärrs Maja (2)
3
19:00
Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp
Bänderstart
129500 Skr
2140 m
Starter 11
Ergebnis >>
1.
Al's Mintoo
(7)
6,67:1
2. Boom Boom Becker (10)
3. Syntax Broline (6)
4
19:25
Haugen Gruppen AB - Långa loppet
Bänderstart
90500 Skr
3140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Järvsöodin
(14)
1,58:1
2. G.G.Igor (11)
3. Troll Järven N.O.* (12)
5
19:47
Spendrups loppet - Sleipner Cup Revansch - Femåringslopp
Bänderstart
206500 Skr
2140 m
Starter 9
Ergebnis >>
1.
Järvsö Tor
(3)
53,38:1
2. Mjölner Herkules* (8)
3. Spydo Ö.K.* (6)
6
20:09
Lantmännen Unibake - Sleipner Cup 2017, Final
Bänderstart
306500 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Tand Kraft
(11)
2,40:1
2. Järvsö Pegasus (12)
3. Bol Brage* (3)
7
20:31
Feldt¿s loppet - DubbelCupen, Försök 5 i Meeting 3 - Fördel Ston
Bänderstart
81400 Skr
2140 m
Starter 11
Ergebnis >>
1.
Mjölner Tore*
(10)
1,96:1
2. Odins Eld* (11)
3. Ennos Cayenne (1)
8
20:53
Kavli loppet
Autostart
51800 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Ural
(4)
1,42:1
2. Justwalkonby (12)
3. Young Prince (5)
9
21:13
Unilever - Restaurangpokalen
Autostart
69400 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Dionne Sisu
(6)
5,03:1
2. Melker (8)
3. B.B.S.Pelleshan (11)
10
21:31
Svensk Cater loppet - Sleipner Cup 2017, Stofinal
Bänderstart
206000 Skr
2140 m
Starter 11
Ergebnis >>
1.
Rus Can
(7)
2,94:1
2. Aine G.L.* (9)
3. Granetta (11)
11
21:48
1:A PRIS 20 000, 2140 V
Bänderstart
51800 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Jimmy Mack
(12)
6,39:1
2. Trigger Happy (6)
3. Candy Hornline (9)
12
22:04
P21-lopp
Bänderstart
20100 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Kemas Barolo
(5)
2,24:1
2. Daredevil N.L. (12)
3. Prins Norrgård (6)