Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
00:26:52
Nächste Rennen
Churchill Downs
08m:08s
Flamboro Downs
08m:08s
Hoosier Park
09m:08s
Turf Paradise
12m:08s
Plainridge Harness
13m:08s
Rennen
<<
Mai 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Schweden
Dannero
V65
12:20
Rättvik
18:20
Halmstad
18:30
Xpress
V64
20:30
Dänemark
Charlottenlund
15:45
Frankreich
Lyon-Parilly
09:05
Avenches
09:20
Graignes
11:20
Fontainebleau
13:05
Marseille-Borely
15:42
Vincennes
Quinte+
18:23
Punchestown
19:00
England
Goodwood
14:30
Musselburgh
14:40
Newmarket
14:50
Cheltenham
17:35
Newcastle
18:35
Südafrika
Fairviewpoly
12:40
Irland
Punchestown
16:40
Neuseeland
Woodville
01:59
Addington
07:03
Alexandra Park
07:49
Australien
Kilcoy
02:46
Muswellbrook
04:10
Wagga
04:25
Echuca
04:29
Maryborough
04:37
Mildura
08:47
Cranbourne
09:14
Newcastle
09:32
Launceston
09:37
Albion Park
09:40
Gloucester Park
11:21
Kanada
Rideau Carleton
22:00
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Fraser Downs
04:00
Western Fair
23:50
USA
Monticello Harness
18:10
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Turf Paradise
21:25
Plainridge Harness
22:00
Penn National
23:45
Hoosier Park
00:15
Remington Park
00:59
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Sam Houston
01:30
Tampa Bay Downs
18:15
Harrah's Philly Harness
18:25
Laurel Park
18:25
Freehold Harness
18:30
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Buffalo Raceway
20:30
Sunray Park
21:15
Vernon Downs Harness
22:00
Santa Anita Park
22:00
Fonner Park
23:00
Penn National
23:45
Romme
Sonntag, 01.04.18
Stream
LD
15:25
Wette läuft in den Rennen 3 - 4
Ergebnis >>
DD
18:20
Wette läuft in den Rennen 10 - 11
Ergebnis >>
V4
14:45
Wette läuft in den Rennen 1 - 4
Ergebnis >>
V5
17:05
Wette läuft in den Rennen 7 - 11
Ergebnis >>
V75
16:20
Wette läuft in den Rennen 5 - 11
Ergebnis >>
1
14:45
Stora Coop Norra Backa - Montélopp
Autostart
69400 Skr
2140 m
Starter 7
Ergebnis >>
1.
Supreme Court
(5)
1,39:1
2. My Ovi (1)
3. Latest News (4)
2
15:05
Björns Stålmagasin
Bänderstart
69400 Skr
2140 m
Starter 13
Ergebnis >>
1.
Hägern T.H.
(8)
9,51:1
2. Tin Gnist (6)
3. Björlifanner (11)
3
15:25
VinnaTillsammans.se - Stodivisionen
Bänderstart
206000 Skr
2140 m
Starter 11
Ergebnis >>
1.
Millie Millionaire
(9)
3,91:1
2. Saint Gerda (8)
3. Global Upfront (1)
4
15:45
SG:s Potatis
Autostart
69400 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Man O'War
(11)
2,81:1
2. Lorina Orange (5)
3. Caesar's Dream (2)
5
16:20
Borlänge Kommun - DubbelCupen, Final
Bänderstart
409500 Skr
2140 m
Starter 10
Ergebnis >>
1.
Månprinsen A.M.
(6)
1,31:1
2. Art Kjarvald* (10)
3. Smedheim Solan* (9)
6
16:42
Klass II, Försök 1 i Meeting 3 (Final Solvalla 26 maj 2018)
Bänderstart
256500 Skr
2640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Djorkaeff Sisu
(4)
6,51:1
2. Captain Sisu (8)
3. Ramon Dekkers (12)
7
17:05
Rommeheatet - Olympiatravet, Deltävling 1
Autostart
409500 Skr
2140 m
Starter 9
Ergebnis >>
1.
On Track Piraten
(1)
3,81:1
2. Zenit Brick (5)
3. Digital Ink (3)
8
17:27
Stolopp
Bänderstart
256500 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Ile Saint Louis
(8)
5,02:1
2. Diamond Of'Em (12)
3. Quebec C.D. (13)
9
17:50
Top 7 - Silverdivisionen, Försök 1 i Meeting 3 (Final Solvalla 26 maj 2018)
Autostart
306500 Skr
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Globalsatisfaction
(5)
2,15:1
2. Michelangelo Ås (6)
3. Furious Francis (3)
10
18:20
Klass I, Försök 1 i Meeting 3 (Final Solvalla 26 maj 2018)
Autostart
256500 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Sir Q.C.
(10)
2,39:1
2. Sir Henry P.Hill (8)
3. Glenn Boko (12)
11
18:42
Vinnarcirkeln loppet - Bronsdivisionen, Försök 1 i Meeting 3 (Final Solvalla 26 maj 2018)
Autostart
256500 Skr
2640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Handsome Brad
(9)
3,41:1
2. Knifetown Winner (2)
3. Aileron (11)
12
19:02
Best Western Gustaf Wasa Hotel
Autostart
69400 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Charlock Wiking
(12)
2,08:1
2. Master Hill (9)
3. Ugli (8)