Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
12:20:44
Nächste Rennen
Hassloch
00m:17s
Narrogin
02m:17s
Menangle
05m:17s
Ålborg
06m:17s
Toowoomba
10m:17s
Rennen
<<
Mai 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Deutschland
Hassloch
10:40
Schweden
Tingsryd
11:34
Umåker
V75
14:44
Finnland
Mariehamn
V65
19:00
Dänemark
Ålborg
11:01
Ålborg Galopp
13:50
Norwegen
Biri
14:10
Niederlande
Wolvega
ZETURF
16:50
Frankreich
Tarbes
10:25
Hassloch
11:00
Caen
Quinte+
13:23
Chantilly
14:15
Hyeres
18:45
Wolvega
19:30
San Isidro
20:45
England
Lingfield
14:15
Ascot
14:30
Haydock
14:35
Nottingham
14:45
Hexham
17:00
Leicester
18:20
Warwick
18:35
Südafrika
Greyville
11:05
Kenilworth
12:00
Irland
Naas
14:25
Cork
15:15
Hong Kong
Sha Tin
07:00
Neuseeland
Central Southland
01:48
Arawa Park
02:00
New Plymouth Raceway
02:18
Australien
Newcastle
03:15
Caulfield
03:40
Donald
03:46
Mackay
04:00
Ipswich
04:14
Morphettville
04:17
Sunshine Coast
04:33
Ascot
05:39
Darwin
07:34
Port Hedland
07:50
Toowoomba
09:00
Albion Park
09:14
Melton
09:24
Menangle
09:52
Globe Derby Park
10:46
Narrogin
11:25
Hobart
04:15
Canberra
04:29
Ballarat
04:40
Sunshine Coast Poly
04:45
Queanbeyan
04:55
Sapphire Coast
04:55
Mudgee
05:10
Kalgoorlie
06:45
Ararat
08:54
Launceston
09:16
Kanada
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Hastings Racecourse
04:00
Woodbine Tb
19:10
Lethbridge
21:15
Hastings Racecourse
23:30
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
USA
Meadowlands
P7
00:10
Hoosier Park
00:15
Tioga Downs Harness
00:15
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Remington Park
01:00
Sam Houston
01:30
Lone Star Park
01:35
Pimlico
18:25
Freehold Harness
18:30
Belmont At The Big A
18:35
The Meadows Harness
18:45
Monmouth Park
18:50
Pocono Downs
19:00
Gulfstream Park
19:10
Lone Star Park
20:35
Sunray Park
21:15
Hawthorne
P8
21:50
Santa Anita Park
22:00
Emerald Downs
22:40
Golden Gate
22:45
Saratoga Harness
23:00
Scioto Downs
23:52
Buffalo Raceway
00:00
Northfield Park Harness
00:00
Vernon Downs Harness
00:05
Tioga Downs Harness
00:15
Meadowlands
P7
00:20
Charles Town
01:00
Remington Park
01:00
Yonkers Harness
01:00
Hoosier Park
01:00
Sam Houston
01:30
Fairmount Park
P7
02:30
Los Alamitos Qh
P9
03:05
Örebro
Samstag, 17.10.15
Stream
Programme
Tipps
LD
15:08
Wette läuft in den Rennen 2 - 3
Ergebnis >>
DD
18:20
Wette läuft in den Rennen 10 - 11
Ergebnis >>
V4
14:45
Wette läuft in den Rennen 1 - 4
Ergebnis >>
V5
17:04
Wette läuft in den Rennen 7 - 11
Ergebnis >>
V75
16:20
Wette läuft in den Rennen 5 - 11
Ergebnis >>
1
14:45
O¿Learys - Svampen Örebro Consolation
108000 SEK
1609 m
Starter 8
Ergebnis >>
1.
Borups Puma
(3)
3,25:1
2. Mellby Eye Catcher (5)
3. Vikens Prince (8)
2
15:08
Display 4 Sweden - Svensk Travsports Montélopp
Trabreiten
56400 SEK
1609 m
Starter 10
Ergebnis >>
1.
Blixtodunder
(5)
1,97:1
2. Huckleberry Finn (6)
3. Almar (10)
3
15:31
AB Örebro Rörmontage
64050 SEK
2100 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Ottens Casher
(1)
4,51:1
2. Cactus Jack (10)
3. Walle West (4)
4
15:53
RS Möblers - Lördagslopp
201500 SEK
2640 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Idi
(6)
4,92:1
2. Jula Hardhead (5)
3. Manley* (14)
5
16:20
Vinnies lopp - Klass I, Försök 4 i Meeting 7 (Final Solvalla 14 november)
201500 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Balero Mearas
(2)
2,50:1
2. Caspian Doc (7)
3. New Generation (3)
6
16:42
Silverdivisionen, Försök 4 i Meeting 7 (Final Solvalla 14 november)
251500 SEK
2640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Sauveur
(2)
1,39:1
2. Speed Delicious (3)
3. Ni Talar Bra Latin (5)
7
17:04
Express Gaxes lopp - Gulddivisionen, Försök 4 i Meeting 7 (Final Solvalla 14 november)
301500 SEK
2100 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Thai Broadway
(2)
1,96:1
2. Volstead (9)
3. O'Grady* (1)
8
17:26
Carl-Erik Lindbloms lopp, Diamantstoet, Försök 4 - Spårtrappa (Final Solvalla 14 november)
201500 SEK
2100 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Seattle Zet
(8)
11,21:1
2. Maxmara (14)
3. Joy Ribb (13)
9
17:50
Svampen Örebro 2015 - Tvååringslopp
1010000 SEK
1609 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Dixi Sisu
(4)
6,55:1
2. M.T.Le Bron (2)
3. Global Touchdown (3)
10
18:20
Bronsdivisionen, Försök 4 i Meeting 7 (Final Solvalla 14 november)
222000 SEK
1609 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Diamond*
(7)
7,76:1
2. Global Patriot (11)
3. Unique Julia (6)
11
18:42
Klass II, Försök 4 i Meeting 7 (Final Solvalla 14 november)
201500 SEK
2100 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Mellby Diamant
(4)
2,91:1
2. Global Respons (5)
3. Thaiger Exclusive (7)
12
19:02
1:A PRIS 25 000, 2140 V
56400 SEK
2140 m
Starter 13
Ergebnis >>
1.
Jethro Tull
(6)
1,93:1
2. Iggi (1)
3. Al's Barbarbar (2)