Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
05:40:14
Nächste Rennen
Matamata
01m:49s
Tamworth
09m:49s
Mackay
16m:49s
Sam Houston
19m:49s
Fraser Downs
19m:49s
Rennen
<<
April 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Schweden
Jägersro
V65
12:20
Umåker
18:20
Bollnäs
18:30
Xpress
V64
20:30
Dänemark
Odense
15:45
Odense Galopp
18:40
Frankreich
Mons (Ghlin)
11:20
Marseille-Borely
11:35
Chantilly
13:25
Vincennes
Quinte+
16:03
Wolvega
18:40
England
Sandown
14:15
Doncaster
14:23
Perth
14:30
Chepstow
17:39
Newcastle
18:25
Südafrika
Fairviewpoly
12:25
Irland
Cork
14:40
Downpatrick
17:20
Neuseeland
Matamata
02:47
Addington
06:34
Alexandra Park
07:45
Australien
Tamworth
04:40
Mackay
04:47
Ararat
04:55
Moruya
05:00
Cranbourne
09:15
Bendigo
09:25
Newcastle
09:33
Hobart
09:46
Albion Park
10:10
Gloucester Park
11:21
Northam
12:07
Kanada
Rideau Carleton
22:00
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Fraser Downs
04:00
Western Fair
23:50
USA
Monticello Harness
18:10
Harrah's Philly Harness
18:25
The Meadows Harness
P7
18:45
Keeneland
19:00
Gulfstream Park
19:10
Aqueduct
19:20
Horseshoe Indianapolis
20:10
Laurel Park
20:50
Plainridge Harness
22:00
Turf Paradise
22:25
Hoosier Park
00:15
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Remington Park
01:00
Rosecroft Harness
01:15
Sam Houston
01:30
Harrah's Philly Harness
18:25
Laurel Park
18:25
Freehold Harness
18:30
Keeneland
18:30
Tampa Bay Downs
18:35
The Meadows Harness
18:45
Gulfstream Park
19:10
Aqueduct
19:20
Buffalo Raceway
20:30
Sunray Park
21:15
Santa Anita Park
22:00
Fonner Park
23:00
Golden Gate
23:15
Örebro
Samstag, 17.03.18
Stream
V4
20:22
Wette läuft in den Rennen 6 - 9
Ergebnis >>
V6
19:40
Wette läuft in den Rennen 4 - 9
Ergebnis >>
1
18:30
1:A PRIS 25 000, 2140 V
Bänderstart
60900 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Global Uncommon
(12)
5,81:1
2. Giovetsi (5)
3. B.B.S.Diamant (1)
2
18:53
Montélopp
Bänderstart
60900 Skr
2140 m
Starter 13
Ergebnis >>
1.
Aramis Race
(11)
1,61:1
2. Puccini (8)
3. Cocosnöten (12)
3
19:15
E3 Bonus - Treåringslopp Ston
Bänderstart
152000 Skr
2140 m
Starter 7
Ergebnis >>
1.
Maggie Cash
(3)
1,85:1
2. Miss Hugloveyou (1)
3. Alfredo Sauce (6)
4
19:40
Stolopp
Bänderstart
60900 Skr
2140 m
Starter 13
Ergebnis >>
1.
Valnes Doris
(13)
5,99:1
2. Joycelyn (1)
3. Fideli Star (12)
5
20:01
Kallblodslopp
Bänderstart
60900 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Erland
(12)
1,81:1
2. Gran Ture (3)
3. Liheim Freddy (1)
6
20:22
Tjejkvällslopp - Spårtrappa
Autostart
60900 Skr
2100 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Charlock Wiking
(2)
1,65:1
2. Vicadi (10)
3. Forever Newport (7)
7
20:43
Amatör-/Ungdomslopp (ingående i Översta Gårds amatör och lärlingsserie)
Autostart
60900 Skr
1609 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Minnestads El Paso
(3)
1,68:1
2. Al's Orlando Boy (12)
3. Bellmondo Hornline (11)
8
21:02
1:A PRIS 30 000, 2140 V
Bänderstart
69400 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Rafiki Fri
(7)
1,29:1
2. Quantum Outlook (11)
3. Greenleaf Slim (12)
9
21:20
Spårtrappa
Autostart
60900 Skr
2100 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Manzano
(11)
2,54:1
2. Cooper Sisu (10)
3. Arewehavingfun (6)