Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
00:44:12
Nächste Rennen
Plainridge Harness
08m:49s
Scioto Downs
12m:49s
Hoosier Park
12m:49s
Flamboro Downs
13m:49s
Rideau Carleton
15m:49s
Rennen
<<
Mai 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Schweden
Årjäng
V65
12:20
Halmstad
18:20
Hagmyren
18:30
Xpress
V64
20:30
Dänemark
Bornholm
15:45
Frankreich
Avenches
11:25
La Capelle
11:43
Saint-Cloud
13:05
Marseille-Borely
16:17
Vincennes
Quinte+
18:23
England
Chester
14:30
Market Rasen
14:40
Ascot
14:50
Sedgefield
18:18
Nottingham
18:27
Ripon
18:30
Südafrika
Fairview
12:20
Irland
Cork
17:05
Downpatrick
18:05
Neuseeland
Riverton
02:15
Addington
07:10
Australien
Gatton
03:20
Tamworth
03:35
Maryborough
03:44
Bordertown
04:00
Geelong
04:20
Albury
04:24
West Wyalong
04:38
Geraldton
07:50
Mildura
09:02
Cranbourne
09:15
Newcastle
09:22
Dubbo
09:34
Albion Park
09:37
Gloucester Park
11:26
Bunbury
12:07
Kanada
Rideau Carleton
22:00
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Woodbine Tb
19:10
Charlottetown
23:00
Western Fair
23:50
USA
Monticello Harness
18:10
Pimlico
18:25
Harrah's Philly Harness
18:25
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Horseshoe Indianapolis
20:10
Plainridge Harness
22:00
Penn National
23:45
Scioto Downs
23:52
Hoosier Park
00:15
Yonkers Harness
01:00
Remington Park
01:00
Charles Town
01:00
Sam Houston
01:30
Pimlico
18:25
Harrah's Philly Harness
18:25
Freehold Harness
18:30
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Buffalo Raceway
20:30
Sunray Park
21:15
Santa Anita Park
22:00
Vernon Downs Harness
22:05
Golden Gate
22:45
Penn National
23:45
Scioto Downs
23:52
Kalmar
Sonntag, 23.06.13
Stream
LD
13:05
Wette läuft in den Rennen 2 - 3
Ergebnis >>
DD
16:27
Wette läuft in den Rennen 10 - 11
Ergebnis >>
V4
12:45
Wette läuft in den Rennen 1 - 4
Ergebnis >>
V5
15:16
Wette läuft in den Rennen 7 - 11
Ergebnis >>
V75
14:32
Wette läuft in den Rennen 5 - 11
Ergebnis >>
1
12:45
1. Rennen: Svensk Travsports Montéserie
Autostart
88000 Skr
1640 m
Starter 10
Ergebnis >>
1.
Stensro Macho
(8)
6,88:1
2. Wiss Roadrunner (2)
3. Turbo Spin (5)
2
13:05
2. Rennen: Kommunals Lärlingsserie - Stolopp
Autostart
60000 Skr
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Spjutbo Marilyn
(5)
5,67:1
2. Zaga Zojvide (10)
3. Maja B.B. (3)
3
13:25
3. Rennen: Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp
Autostart
129500 Skr
2140 m
Starter 10
Ergebnis >>
1.
M.T.I'Measygoing
(4)
4,50:1
2. Vikens Man (3)
3. Noel Face (8)
4
13:50
4. Rennen: Tjust Mekaniska Verkstad AB:s lopp
Bänderstart
60000 Skr
2140 m
Starter 14
Ergebnis >>
1.
Onyx Knick
(12)
18,59:1
2. Callela Marquis (4)
3. Super Streamline (9)
5
14:32
5. Rennen: Silverdivisionen, försök 1 i Meeting 5
Bänderstart
241000 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Oolong
(6)
3,31:1
2. Johnny B.Kemp (5)
3. Borga Baron (9)
6
14:51
6. Rennen: Barometerns lopp - Klass I, försök 1 i Meeting 5
Autostart
197000 Skr
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Donttellmeanymore
(1)
5,16:1
2. Handsome Knight (5)
3. Ella Håleryd (2)
7
15:16
7. Rennen: Kalmarsundspokalen - Gulddivisionen, försök 1 i Meeting 5
Autostart
289000 Skr
1640 m
Starter 11
Ergebnis >>
1.
Shaq Is Back
(4)
1,66:1
2. Photo Sea (3)
3. Clear Sign (2)
8
15:38
8. Rennen: Klass II, försök 2 i Meeting 5
Bänderstart
197000 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Folli
(10)
4,39:1
2. Stricker (2)
3. Com Ullna (11)
9
16:02
9. Rennen: Stolopp
Bänderstart
197000 Skr
2640 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Fruitcake
(6)
9,31:1
2. Brenna Boko (5)
3. Borups Linnea (1)
10
16:27
10. Rennen: Kalmarsundsstayern
Bänderstart
197000 Skr
3140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
New Line*
(15)
1,49:1
2. Livi Edvards (8)
3. Omaha (11)
11
16:48
11. Rennen: Bronsdivisionen, försök 1 i Meeting 5
Autostart
215500 Skr
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Cesar Duo
(4)
13,41:1
2. Real Showman (8)
3. Pampas S.I.R. (5)
12
17:09
12. Rennen: Barfota-loppet
Bänderstart
51500 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Ibiza Nalan
(5)
16,75:1
2. Diana Supreme (7)
3. Allgunnens Gold (13)
13
17:26
13. Rennen: Kalmars Travshops Amatörserie
Bänderstart
60000 Skr
2640 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Pilevallas Krabat
(12)
3,55:1
2. Joakim Flax (4)
3. Shiraz Sand (7)