Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
00:12:41
Nächste Rennen
Churchill Downs
02m:25s
Penn National
02m:25s
Hoosier Park
02m:25s
Rideau Carleton
07m:25s
Plainridge Harness
09m:25s
Rennen
<<
Mai 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Schweden
Dannero
V65
12:20
Rättvik
18:20
Halmstad
18:30
Xpress
V64
20:30
Dänemark
Charlottenlund
15:45
Frankreich
Lyon-Parilly
09:05
Avenches
09:20
Graignes
11:20
Fontainebleau
13:05
Marseille-Borely
15:42
Vincennes
Quinte+
18:23
Punchestown
19:00
England
Goodwood
14:30
Musselburgh
14:40
Newmarket
14:50
Cheltenham
17:35
Newcastle
18:35
Südafrika
Fairviewpoly
12:40
Irland
Punchestown
16:40
Neuseeland
Woodville
01:59
Addington
07:03
Alexandra Park
07:49
Australien
Kilcoy
02:46
Muswellbrook
04:10
Wagga
04:25
Echuca
04:29
Maryborough
04:37
Mildura
08:47
Cranbourne
09:14
Newcastle
09:32
Launceston
09:37
Albion Park
09:40
Gloucester Park
11:21
Kanada
Rideau Carleton
22:00
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Fraser Downs
04:00
Western Fair
23:50
USA
Monticello Harness
18:10
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Turf Paradise
21:25
Plainridge Harness
22:00
Penn National
23:45
Hoosier Park
00:15
Remington Park
00:59
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Sam Houston
01:30
Tampa Bay Downs
18:15
Laurel Park
18:25
Harrah's Philly Harness
18:25
Freehold Harness
18:30
The Meadows Harness
18:45
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Buffalo Raceway
20:30
Sunray Park
21:15
Santa Anita Park
22:00
Vernon Downs Harness
22:00
Fonner Park
23:00
Penn National
23:45
Boden
Samstag, 17.06.17
Stream
Programm
DD
22:21
Wette läuft in den Rennen 12 - 13
Ergebnis >>
V4
18:09
Wette läuft in den Rennen 1 - 4
Ergebnis >>
V5
21:15
Wette läuft in den Rennen 9 - 13
Ergebnis >>
V75
20:30
Wette läuft in den Rennen 7 - 13
Ergebnis >>
1
18:09
Kommunals Lärlingsserie - Spårtrappa
Autostart
60900 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Lennox Laday
(4)
5,01:1
2. Shiver W.F. (3)
3. Carpe Diem Sisu (5)
2
18:30
Lindgrens Gods - Spårtrappa
Autostart
60900 Skr
2140 m
Starter 14
Ergebnis >>
1.
Sallys Boy
(1)
56,78:1
2. Anaheim Kemp* (13)
3. Salong (12)
3
18:50
Kalix - Styrkeprovet
Bänderstart
60900 Skr
3140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Mellby Charmören
(3)
3,06:1
2. Only Eyes Broline (2)
3. Paying Guest (10)
4
19:10
Travronden - Lördagsloppet
Bänderstart
206000 Skr
2640 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Orlando Triss
(12)
5,76:1
2. Vic De Luxe (11)
3. Mr Dream Coktail (15)
5
19:30
Nils Bergmans Minne - Montésprint
Bänderstart
60900 Skr
1640 m
Starter 11
Ergebnis >>
1.
Limping Shrimp
(11)
1,79:1
2. Victory Streamline (2)
3. Tjurkhults Sigge (10)
6
19:50
Sesemic -Ung i Norr - Treåringslopp
Autostart
69400 Skr
2140 m
Starter 10
Ergebnis >>
1.
Tasteofchocolatier
(8)
2,57:1
2. Virunga (4)
3. Rally Funny (2)
7
20:30
Svea Ekonomi - Silverdivisionen, Försök 4 i Meeting 4 (Final Bergsåker 1 juli 2017)
Autostart
256500 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Whitehouse Express
(2)
1,41:1
2. Officer C.D. (5)
3. Catch The Cash (11)
8
20:52
Menhammar - Stolopp
Bänderstart
206000 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Nouvelle Avenue
(2)
10,27:1
2. Malgomaj B. (12)
3. Lacquer And Lace (7)
9
21:15
Boden Energi - Klass II, Försök 5 i Meeting 4 (Final Bergsåker 1 juli 2017)
Autostart
206000 Skr
2640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Gianluca Boko
(4)
1,65:1
2. Jaques Noir (9)
3. Lugnets Sardonyx (8)
10
21:37
Boden
Bänderstart
206000 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Art Nökkve
(2)
3,50:1
2. Tangen Haap (10)
3. Faste Viking* (8)
11
21:59
Jekab - Top 7 - Bronsdivisionen, Försök 6 i Meeting 4 (Final Bergsåker 1 juli 2017)
Autostart
226000 Skr
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Grand Ale*
(1)
32,55:1
2. Annabelle Dimanche (9)
3. Nochebuena Face (5)
12
22:21
Heri - Klass I, Försök 6 i Meeting 4 (Final Bergsåker 1 juli 2017)
Autostart
206000 Skr
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Etosha Boko
(11)
9,65:1
2. Don Juan Sisu* (4)
3. Ponce De Leon (10)
13
22:46
Norrbottens Stora Pris (Gr I Int - UET Masters Series)
Autostart
1790000 Skr
2140 m
Starter 10
Ergebnis >>
1.
Propulsion
(2)
1,63:1
2. Oasis Bi (5)
3. In Vain Sund (3)
14
23:05
Efterfesten - Farmen
Bänderstart
60900 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Norrskens Kongen
(8)
2,57:1
2. Närby Filur (4)
3. Stjärnvin Linn (10)