Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
15:57:23
Nächste Rennen
Punchestown
07m:37s
Klampenborg
07m:37s
Auteuil
09m:37s
Wien-Krieau
12m:37s
Thirsk
17m:37s
Rennen
<<
Mai 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Österreich
Wien-Krieau
S76
12:40
Schweden
Åby
V75
14:35
Gävle
V65
18:53
Dänemark
Klampenborg
12:45
Norwegen
Forus
19:15
Niederlande
Wolvega
ZETURF
18:05
Frankreich
Bordeaux Le Bouscat
10:10
Auteuil
11:57
Vincennes
Quinte+
13:24
Newmarket
16:35
Punchestown
16:42
Angers
17:10
Wolvega
18:33
Aby Goteborg
18:43
Churchill Downs
20:46
Maronas
21:20
England
Newmarket
14:10
Goodwood
14:35
Thirsk
14:40
Uttoxeter
17:00
Hexham
17:25
Yarmouth
17:40
Südafrika
Greyville
11:15
Turf Stand
11:30
Irland
Punchestown
15:30
Neuseeland
Riccarton Park
01:30
Te Rapa
01:45
Australien
Hawkesbury
03:20
Eagle Farm
03:28
Beaudesert
03:40
Caulfield
03:44
Horsham
03:51
Newcastle
04:10
Morphettville
04:22
Barcaldine
05:09
Ascot
05:44
Toowoomba
09:00
Melton
09:03
Albion Park
09:14
Menangle
09:24
Globe Derby Park
10:19
Bunbury
11:25
Shepparton
04:35
Nowra
04:45
Devonport Synthetic
04:50
Bathurst
04:55
Sale
05:00
Coolamon
05:00
Sunshine Coast Poly
05:05
Port Augusta
05:15
Alice Springs
06:44
Central Wheatbelt
07:21
Northam
07:37
Parkes
09:10
Hobart
09:27
Kanada
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Fraser Downs
04:00
Western Fair
18:55
Woodbine Tb
19:10
Lethbridge
21:15
Hastings Racecourse
23:30
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:15
USA
Meadowlands
P7
00:09
Hoosier Park
00:21
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Remington Park
01:00
Sam Houston
01:30
Lone Star Park
01:35
Cal-Expo Harness
P7
03:00
Horseshoe Indianapolis
16:45
The Meadows Harness
17:30
Sam Houston
17:44
Laurel Park
18:00
Harrah's Philly Harness
18:00
Tampa Bay Downs
18:15
Freehold Harness
18:30
Remington Park
19:02
Belmont At The Big A
19:05
Gulfstream Park
19:10
Fairmount Park
P7
20:00
Penn National
20:00
Lone Star Park
20:05
Will Rogers Downs
20:15
Turf Paradise
20:25
Buffalo Raceway
20:30
Fonner Park
20:30
Sunray Park
21:15
Santa Anita Park
21:30
Hawthorne
P8
21:50
Hoosier Park
22:00
Emerald Downs
22:30
Tioga Downs Harness
23:00
Saratoga Harness
23:00
Golden Gate
23:00
Vernon Downs Harness
23:05
Northfield Park Harness
00:00
Meadowlands
P7
00:20
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Rosecroft Harness
01:15
Los Alamitos Qh
P9
04:30
Klampenborg
Samstag, 13.07.19
Stream
Programm
V4
17:02
Wette läuft in den Rennen 1 - 4
Ergebnis >>
V5
18:44
Wette läuft in den Rennen 5 - 9
Ergebnis >>
1
17:02
Race 1
1200 m
Starter 6
1200 gr 22500-11250-5400-3600-2250 DKK2-åriga
Ergebnis >>
1.
Billy Byrnes
(3)
3,41:1
2. Stoneeye's Kitten (5)
2
17:28
Race 2
1600 m
Starter 9
1600 gr 16000-8000-3840-2560-1600 DKK3-åriga och äldre. som inte har segrat
Ergebnis >>
1.
Iwannabetheonlyone
(7)
7,29:1
2. Nathaniella (4)
3. Fair And Square (2)
3
17:54
Race 3
1600 m
Starter 10
1600 gr 15000-7500-3600-2400-1500 DKK3-åriga och äldre. Handikapplopp.
Ergebnis >>
1.
Saw Box Carlras
(4)
3,62:1
2. Nephertiti (10)
3. Sant'elia (3)
4
18:14
Danskt Mästerskap Amatörryttare
1800 m
Starter 9
1800 gr Danskt Mästerskap Amatörryttare12500-6250-3000-2000-1250 DKK3-åriga och äldre. Handikapplopp.
Ergebnis >>
1.
Sun Of A Gun
(1)
2,54:1
2. Wyclef (3)
3. Houdinithemagician (8)
5
18:44
Race 5
2400 m
Starter 8
2400 gr 35000-17500-8400-5600-3500 DKK3-åriga och äldre. Handikapplopp.
Ergebnis >>
1.
Freestyler
(6)
6,14:1
2. Cockney Cracker (8)
3. Garcon (1)
6
19:14
Derby Trial Stakes
2200 m
Starter 11
2200 gr Derby Trial Stakes25000-12500-6000-4000-2500 DKK3-åriga skandinaviskuppfödda
Ergebnis >>
1.
Silverstone
(1)
5,06:1
2. Frasetti Cieli (3)
3. Good Fella (4)
7
19:45
Race 7
1200 m
Starter 6
1200 gr 35000-17500-8400-5600-3500 DKK3-åriga och äldre.
Ergebnis >>
1.
Prime Red
(2)
2,96:1
2. Saint George (5)
8
20:14
Race 8
1600 m
Starter 6
1600 gr 20000-10000-4800-3200-2000 DKK3-åriga
Ergebnis >>
1.
London Rock
(3)
4,92:1
2. Gold Devisor (2)
9
20:39
Race 9
1600 m
Starter 9
1600 gr 19000-9500-4560-3040-1900 DKK3-åriga och äldre. Handikapplopp.
Ergebnis >>
1.
Melissa Jordan
(6)
3,06:1
2. Warp Core (3)
3. Magnum (1)