Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
00:36:17
Nächste Rennen
Remington Park
00m:44s
Dover Downs Harness
04m:44s
Yonkers Harness
04m:44s
Turf Paradise
05m:44s
Flamboro Downs
08m:44s
Rennen
<<
März 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Deutschland
Berlin-Mariendorf
V7+
13:00
Schweden
Eskilstuna
V65
12:20
Färjestad
V75
13:35
Dänemark
Århus
13:00
Norwegen
Klosterskogen
V64
18:15
Niederlande
Wolvega
ZETURF
11:20
Frankreich
Wolvega
11:20
Fontainebleau
12:06
Compiegne
13:26
Vincennes
Quinte+
16:38
Newcastle
17:10
Pont De Vivaux
18:40
San Isidro
21:20
England
Newcastle
14:18
Lingfield
14:30
Chelmsford City
14:40
Südafrika
Fairviewpoly
11:30
Kanada
Flamboro Downs
23:35
Fraser Downs
03:00
Western Fair
22:50
Australien
Stawell
02:59
Canberra
03:05
Yarra Valley
03:15
Launceston
03:24
Kalgoorlie
06:04
Ascot
06:15
Cranbourne
07:40
Cranbourne
07:55
Hobart
08:07
Gloucester Park
08:18
USA
Laurel Park
16:41
Monticello Harness
17:10
The Meadows Harness
P7
17:45
Gulfstream Park
18:10
Aqueduct
18:20
Sunland Park
19:25
Turf Paradise
21:25
Dover Downs Harness
21:30
Charles Town
00:00
Yonkers Harness
00:00
Remington Park
00:00
Rosecroft Harness
00:15
Tampa Bay Downs
17:19
Laurel Park
17:25
Freehold Harness
17:30
The Meadows Harness
17:45
Gulfstream Park
18:10
Aqueduct
18:20
Sunland Park
19:25
Buffalo Raceway
19:30
Fonner Park
21:00
Santa Anita Park
21:00
Golden Gate
21:45
Hoosier Park
23:15
Meadowlands
23:20
Romme
Samstag, 22.10.16
Stream
Rennprogramm
LD
15:08
Wette läuft in den Rennen 2 - 3
Ergebnis >>
DD
18:20
Wette läuft in den Rennen 10 - 11
Ergebnis >>
V4
14:45
Wette läuft in den Rennen 1 - 4
Ergebnis >>
V5
17:05
Wette läuft in den Rennen 7 - 11
Ergebnis >>
V75
16:20
Wette läuft in den Rennen 5 - 11
Ergebnis >>
1
14:45
Björns Stålmagasin - Criks Hurricanes lopp - Montélopp
Autostart
105000 Skr
1640 m
Starter 8
Ergebnis >>
1.
Dragon Tooma
(3)
7,04:1
2. Angelo (4)
3. Tsar De Houelle (8)
2
15:08
YesBox-loppet - Bernth Martinssons lopp - Kallblod
Bänderstart
201500 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Aston
(3)
16,62:1
2. Arragon (6)
3. Torwall (11)
3
15:31
Björkbackens Stuteris lopp - Prix de La Gelinotte - Diamantstoet, Försök 3 (Final Solvalla 26 november)
Autostart
201500 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Nancy America
(12)
2,51:1
2. Evening Prayer (7)
3. Ma Running (5)
4
15:53
Miljönärens lopp - Bernth Martinssons lopp - Varmblod
Bänderstart
201500 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Pikachu Face
(1)
2,00:1
2. Flash Hammering (5)
3. Faith Hill (13)
5
16:20
Dala Lantbruksmaskiner/Heby Lantbruksservice - Silverdivisionen, Försök 5 i Meeting 7 (Final Solvalla 26 november 2016)
Autostart
251500 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Fossens Bonus
(3)
1,71:1
2. Carabinieri (11)
3. Order To Fly (1)
6
16:42
Charlie Mills Race - Stayerlopp
Bänderstart
201500 Skr
3140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Tellmeastory
(6)
4,03:1
2. Picasso Tilly (1)
3. Usain Henna (12)
7
17:05
American Trot - Gulddivisionen, Försök 5 i Meeting 7 (Final Solvalla 26 november 2016)
Autostart
301500 Skr
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Volstead
(7)
2,59:1
2. Coldtown (2)
3. Thai Broadway (4)
8
17:27
DubbelCupen, Final i Meeting 5
Bänderstart
301500 Skr
2140 m
Starter 15
Ergebnis >>
1.
Joker C.K.*
(6)
4,93:1
2. Bilbo B.S. (3)
3. Guli Glöd (2)
9
17:50
Borlänge Kommun - Klass II, Försök 6 i Meeting 7 (Final Solvalla 26 november 2016)
Autostart
201500 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Island Life
(1)
11,99:1
2. Niagara Broline (3)
3. Oceanic Clearence (6)
10
18:20
Klass I, Försök 7 i Meeting 7 (Final Solvalla 26 november 2016)
Autostart
201500 Skr
1640 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Get A Winner
(5)
6,06:1
2. Digital History (1)
3. Tjacko Zaz (3)
11
18:42
Bronsdivisionen, Försök 5 i Meeting 7 (Final Solvalla 26 november 2016)
Autostart
222000 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Zenit Brick
(12)
5,25:1
2. Valeur (9)
3. Victor A.U. (8)
12
19:02
Best Western Gustaf Wasa
Bänderstart
56900 Skr
2140 m
Starter 12
Ergebnis >>
1.
Alorac Mathbell
(5)
1,98:1
2. Chamille (12)
3. Radagast (11)