Rättvik
Samstag,
01.08.15
LD
13:06
Wette läuft in den Rennen 2 - 3
Ergebnis >>
DD
16:23
Wette läuft in den Rennen 10 - 11
Ergebnis >>
V4
12:45
Wette läuft in den Rennen 1 - 4
Ergebnis >>
V5
15:17
Wette läuft in den Rennen 7 - 11
Ergebnis >>
V75
14:31
Wette läuft in den Rennen 5 - 11
Ergebnis >>
1
12:45
Mora Bil & Traktors lopp - Svensk Travsports Montélopp
Trabreiten
56400 SEK
2140 m
Starter 8
Ergebnis >> 1. Ekets Patrik (4)
4,45:1
2. Delux Håleryd (7)
3. Latest News (5)
2
13:06
Miljonärens lopp - DalaTravets Femåringselit
194500 SEK
2140 m
Starter 8
Ergebnis >> 1. Lannem Silje* (6)
1,01:1
2. Nordby Balder* (1)
3. Alfie (2)
3
13:26
Kommunals Lärlingsserie - Lärlings och Ungdomslopp
56400 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >> 1. Ajlexes Cubano (10)
2,64:1
2. Utac (4)
3. Bear Dream (8)
4
13:45
Bergs Trafiks lopp - Lördagsloppet
201500 SEK
2640 m
Starter 15
Ergebnis >> 1. Lumberjack Joe (15)
2,78:1
2. Baryton (7)
3. Sugar Daddy (5)
5
14:31
Rättviks Kommuns lopp - Silverdivisionen, Försök 6 i Meeting 5
(Final Åby 15 augusti)
251500 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >> 1. Nimbus C.D. (3)
1,25:1
2. Oliver Kronos (4)
3. Sir Ratzeputz (8)
6
14:52
Vinnies lopp - Klass I, Försök 9 i Meeting 5
(Final Åby 15 augusti)
201500 SEK
1640 m
Starter 12
Ergebnis >> 1. Önas Jocke (6)
9,94:1
2. Rocket Speed (12)
3. Versailles (2)
7
15:17
Ego Boys Minne - Gulddivisionen
301500 SEK
1640 m
Starter 12
Ergebnis >> 1. Standout (1)
2,24:1
2. Cool Keeper (8)
3. Nato Dream (2)
8
15:39
Telias lopp - Klass II, Försök 8 i Meeting 5
(Final Åby 15 augusti)
201500 SEK
2640 m
Starter 12
Ergebnis >> 1. Persos Bojje (1)
4,32:1
2. Topgear (10)
3. El Cantante (6)
9
16:00
201500 SEK
1640 m
Starter 15
Ergebnis >> 1. B.W.Modde (15)
5,99:1
2. Guli Rask (4)
3. Lesja Kongen* (1)
10
16:23
Bronsdivisionen, Försök 7 i Meeting 5
(Final Åby 15 augusti)
222000 SEK
2640 m
Starter 12
Ergebnis >> 1. Ni Talar Bra Latin (6)
1,70:1
2. Diggers Elias (2)
3. Predator Icon (1)
11
16:46
Sommartravets Final (Gr. II - UET Masters Series)
595000 SEK
2140 m
Starter 15
Ergebnis >> 1. Staro Italy (4)
9,59:1
2. Global Money (13)
3. Quid Pro Quo (14)
12
17:05
Svenska Oljeinvesteringars lopp - Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp
129500 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >> 1. Readly Express (11)
2,19:1
2. Bältra Spider (2)
3. Trialogue (6)
13
17:23
45550 SEK
2140 m
Starter 12
Ergebnis >> 1. Copimade (7)
4,18:1
2. Benji Dana (5)
3. Side Saddle (3)