Angemeldet bleiben
Passwort vergessen?
Registrieren
Start
News
Wettarten
Deutschland
England
Frankreich
Irland
Österreich
Schweden
Südafrika
USA
Australien
Infos
Traber: Die Fahrer
Galopp: Die Jockeys
Rennbahnen
Zu den Streams
Starterindex
Nichtstarter Index
Toto Pro
BTV
Hoofworld
Konto
STOP
05:12:19
Nächste Rennen
Ashburton
02m:42s
Fraser Downs
06m:42s
Orange
07m:42s
Gatton
14m:42s
Seymour
17m:42s
Rennen
<<
April 24
>>
mo
di
mi
do
fr
sa
so
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Heutige Rennen
Gestern
Heute
Morgen
Schweden
Kalmar
V65
12:20
Romme
18:20
Östersund
18:30
Xpress
V64
20:30
Dänemark
Århus
15:45
Århus Galopp
18:40
Frankreich
San Sebastian
11:20
Amiens
11:35
Saint-Cloud
13:26
Vincennes
Quinte+
16:03
Wolvega
18:40
England
Ayr
14:20
Fontwell
14:30
Newbury
14:42
Bath
17:10
Exeter
17:25
Südafrika
Fairview
12:35
Irland
Limerick
17:45
Ballinrobe
18:07
Neuseeland
Ashburton
01:53
Matamata
02:36
Alexandra Park
07:46
Australien
Gatton
03:05
Canberra
04:30
Riverina Paceway
04:37
Orange
04:45
Seymour
05:30
Albany
07:40
Darwin
07:45
Cranbourne
08:40
Albion Park
09:44
Hobart
09:54
Ballarat
10:02
Newcastle
10:10
Dubbo
10:25
Gloucester Park
10:55
Kanada
Flamboro Downs
00:35
Woodbine Mohawk Harness
01:10
Fraser Downs
04:00
Western Fair
23:50
USA
Monticello Harness
18:10
Harrah's Philly Harness
18:25
The Meadows Harness
P7
18:47
Keeneland
19:00
Gulfstream Park
19:10
Aqueduct
19:20
Plainridge Harness
22:00
Turf Paradise
22:25
Hoosier Park
00:15
Charles Town
01:00
Yonkers Harness
01:00
Remington Park
01:00
Rosecroft Harness
01:15
Lone Star Park
01:35
Tampa Bay Downs
18:20
Harrah's Philly Harness
18:25
Laurel Park
18:25
Freehold Harness
18:30
The Meadows Harness
18:45
Keeneland
19:00
Gulfstream Park
19:10
Aqueduct
19:20
Buffalo Raceway
20:30
Sunray Park
21:15
Santa Anita Park
22:00
Fonner Park
23:00
Jarlsberg
Freitag, 18.01.19
Stream
Programm
Tipps
V5
19:45
Wette läuft in den Rennen 3 - 7
Ergebnis >>
1
18:57
Kallblodslopp
Autostart
2100 m
Starter 10
Kallblodslopp 3-15-åriga högst 80.000 NOK. Även 3-15-åriga med högst 500 poäng som inte har segrat.14.000-7.000-5.000-3.500-3.000-(3.000) NOK
Ergebnis >>
1.
Mai Oda
(4)
2. Lørdagsgodt (3)
3. Kleppan Tina (2)
2
19:21
Montélopp
Autostart
2100 m
Starter 9
Montélopp4-12-åriga högst 350.000 NOK.16.000-8.000-5.000-4.000-3.000-(3.000) NOK
Ergebnis >>
1.
Obrigado Brazz
(6)
2. Tuileries (9)
3. Nad Al Sheba (5)
3
19:45
Kallblodslopp
Autostart
2100 m
Starter 10
Kallblodslopp 3-15-åriga högst 425.000 NOK. Även 3-15-åriga ston högst 525.000 NOK.18.000-9.000-6.000-4.500-3.500-(3.000) NOK
Ergebnis >>
1.
Frøyu Pelle
(1)
2. Mine (4)
3. Tusse Storm (7)
4
20:05
Race 4
Autostart
2100 m
Starter 11
3-12-åriga högst 160.000 NOK.14.000-7.000-5.000-3.500-3.000-(3.000) NOK
Ergebnis >>
1.
Restless By The Sea
(10)
2. Circe Des Emois (3)
3. Lady Zagara (9)
5
20:26
Race 5
Autostart
2100 m
Starter 11
3-12-åriga högst 850.000 NOK. Även 3-12-åriga högst 1.150.000 NOK. 18.000-9.000-6.000-4.500-3.500-(3.000) NOK
Ergebnis >>
1.
No Limit L.A.
(11)
2. Thai Profit (1)
3. Hades Håleryd (6)
6
20:45
Kallblodslopp
Autostart
1609 m
Starter 12
Kallblodslopp 3-15-åriga högst 165.000 NOK.16.000-8.000-5.000-4.000-3.000-(3.000) NOK
Ergebnis >>
1.
Harald
(6)
2. Solva (8)
3. Jærvsøælva (7)
7
21:06
Kallblodslopp
Bänderstart
2100 m
Starter 9
Kallblodslopp 3-15-åriga högst 4.000 NOK.10000-5000-3500-2500-2000-2000-2000-2000 NOK
Ergebnis >>
1.
Høiby Edel
(7)
2. Maris Rappfot (9)
3. Spang Linsi (2)